Użytkownicy, którzy korzystają z programów komercyjnych (płatnych), mogą skorzystać z nowej funkcji (dostępnej wraz z ostatnią aktualizacją).

To możliwość zablokowania stron www, które nie powinny być odwiedzane. Można ją wykorzystać w firmie, w celu uniemożliwienia zatrudnionym spędzania czasu pracy w social media lub na stronach rozrywkowych.

Dlaczego warto korzystać z blokowania stron w firmie?

Wielu pracowników spędza czas przeznaczony na pracę surfując po sieci. Są aktywni w social mediach, odwiedzają strony rozrywkowe lub grają online.

Dla pracodawcy to straty, bo jego ludzie nie wykonują swoich obowiązków zawodowych. Blokada stron pozwala rozwiązać ten problem, odcinając dostęp do rozrywki i pozwalając skupić się na pracy.

Jedną z najważniejszych zalet funkcji blokowania stron jest to, że nie można jej obejść. Działa na wszystkich przeglądarkach, a uruchomiona z poziomu administratora będzie aktywna na wszystkich komputerach w sieci.

Nie można jej wyłączyć z poziomu użytkownika, co zapewnia jej niezakłócone działanie.

Blokowanie stron pomaga też zapewnić bezpieczeństwo, dając możliwość zablokowania zawirusowanych lub fałszywych stron.

Jak włączyć blokowanie stron?

Funkcję uruchamia się w menu programu, wchodząc w ustawienia, a następnie w ochronę sieci. Wybranie dostosuj przenosi do kolejnej strony, gdzie znajduje się opcja blokowanie witryn.

Tam wystarczy wpisać adres strony (w całości lub jedynie jego część – wówczas blokowane będą wszystkie podstrony).

Nowa funkcja jest dostępna we wszystkich płatnych programach (nie działa w wersji Free).

źródło : dystronet.pl