Dell E6410 w dobrej cenie !

e6410

Laptop DELL Latitude E6410 Core i5 2,53GHz / 4GB / 160GB /DVDRW / Windows7 Professional

Stan wizualny  – bardzo dobry

GWARANCJA 3 M-CE Z MOŻLIWOŚCIĄ PRZEDŁUŻENIA

dopłaty :

  • rozbudowa do 4Gb RAM – 100 zł netto
  • wymiana dysku na  1TB – 220 zł netto
  • rozszerzenie gwarancji do 12 m-cy  – 100 zł netto

Latitude E6410 jest przedstawicielem średniej klasy laptopów Della dla biznesu, ale w porównaniu z modelami innych marek kwalifikuje się on raczej do elity.

Zobacz opis wg notebookcheck

Poprzednik modelu E6410, Latitude E6400, pozostawił po sobie dobre wrażenie. Aktualnie oferowana wersja jest bardzo podobna i wygląda na sprzęt wysokiej jakości.

Na pierwszy rzut oka obudowa się nie zmieniła. Producent skupił się na unowocześnieniu podzespołów – wykorzystano najnowszą platformę Intela. Testom został poddany egzemplarz przeznaczony na rynek brytyjski, a zatem różniący się odrobinę układem klawiszy od laptopów z klawiaturą QWERTY używaną w Polsce.

Obudowa

Niezależnie od konfiguracji E6410 będzie wyglądał tak samo – różnice mogą dotyczyć posiadania lub nie czytnika linii papilarnych oraz akumulatora różnej wielkości. Odziedziczona po poprzedniku obudowa ma te same mocne i słabe strony.

Nieocenionym atutem jest niewątpliwie nienaganna solidność tej konstrukcji. Powierzchnie zewnętrzne są wykonane w całości z metalu, co decyduje o bardzo dobrych właściwościach dotykowych. Po zajrzeniu do wnętrza – co, nawiasem mówiąc, jest możliwe po odkręceniu jednej śrubki na spodzie (pokrywa serwisowa daje dostęp do wszystkich podzespołów) – okazuje się, że także części w środku są wykonane z materiałów wysokiej klasy, stopów metali. W swoich dokumentach producent mówi o „wytrzymałej obudowie Dell Tri-Metal”.

E6410 przeszedł pomyślnie sprawdzian polegający na wywieraniu punktowego nacisku w różnych miejscach. Tylko niezwykle mocna presja może powodować nieznaczne odkształcanie się obudowy w niektórych miejscach.

Bardzo dobrze wypada pod tym względem obudowa ekranu, która nie dopuszcza do zaburzeń w wyświetlanym obrazie w przypadku wystąpienia nacisku, choć jest szczupła (ma tylko 8 mm grubości). Trzeba też wspomnieć o budzących zaufanie zawiasach, które są wykonane z metalu i zawsze przytrzymują ekran w stabilnej pozycji, stawiając przy tym odpowiedni opór.

Parę słów o wzornictwie tego laptopa. Latitude E6410 ma się podobać odbiorcy za sprawą prostej, niekombinowanej formy i czarnego, matowego wystroju zewnętrznego. Niemniej jednak w stanie zamkniętym pewnym urozmaiceniem jest srebrne wykończenie, które imituje powierzchnię metalu. Miłe dla oka akcenty to także srebrne zawiasy i srebrno-szare wykończenie akumulatora. Inne opcje kolorystyczne dostępne poza wersją „Silver Back Cover”, która była testowana, to niebieska lub czerwona pokrywa ekranu.

Jedyną w zasadzie cechą tej konstrukcji, która nie spodobała się testującemu, były odgłosy towarzyszące manipulowaniu notebookiem. Poza nieco kolebiącym się akumulatorem wszystkie części są dobrze spasowane. Mimo to jednak, kiedy postawi się E6410 na twardej powierzchni, słychać jakby pobrzęki, pochodzące prawdopodobnie z klawiatury.

Porównując E6410 z zeszłorocznym modelem E6400, pewnym zaskoczeniem jest obserwacja, że praktycznie nic nie zmieniło się w doborze portów wejścia/wyjścia. Rozstrzygnięcie czy to dobrze czy źle zależy już od wymagań konkretnego użytkownika.

Zdaniem Notebookcheck ocena jest pozytywna głównie za sprawą rozmieszczenia złączy. Konstruktorzy zastosowali regułę, by do wyprowadzeń interfejsów wykorzystać po jednej trzeciej długości ścianek bocznych z tyłu oraz sam tył laptopa. Te gniazda, które są najczęściej stale zajęte (LAN, DisplayPort, gniazdo zasilania), znalazły się na ściance tylnej.

Dell Latitude E6410 posiada kilka elementów typowych dla laptopa biznesowego. Jednym z nich jest gniazdo stacji dokującej na spodzie obudowy. Kompatybilne z nim są urządzenia dokujące z rodziny E (E-Legacy Extender, E-Port, E-Port Plus).

Rozszerzenie funkcji E6410 umożliwiają też czytnik kart pamięci (SD, MMC, SDHC, SDHS, miniSD, microSD), gniazdo PC Card lub ExpressCard 54 mm i kieszeń modułowa na prawej flance.  Napęd optyczny może być zastąpiony dodatkowym akumulatorem lub zaślepką w celu zmniejszenia wagi transportowanego komputera (Travel Lite Module).

Categories:

Tags:

KONTAKT

tel. 75 75 251 79
tel. 602 336 314
tel. 608 484 600
e-mail: biuro@wik.info.pl

Reklama

Wizytówki Banery         Plakaty Projekty

Sprzęt poleasingowy z gwarancją

Komputery                Notebooki                    Drukarki
Urządzenia MFP
Kserokopiarki
Monitory